20131001/30-acibadem-bursa-hastanesi-524a804749303.jpg

Acıbadem Bursa Hastanesi

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Sümer Sok 1 Nilüfer 16110 Bursa - Nilüfer / Bursa (224) 270 44 44

bursainfo@asg.com.tr
  • Mekan Detayları
  • Harita
Acıbadem Sağlık Grubu'nun Istanbul dışındaki ilk yatırımı olan Acıbadem Bursa Hastanesi, hasta kabulüne 2006 yılında başlamıştır.

Hastanede 67 yoğun bakım yatağı (koroner, yenidoğan, genel ve kalp damar cerrahisi yoğun bakım servisleri), 10 ameliyathane, 1 doğumhane, 2 doğum yapılabilen LDRP odası, gamma kamera, 64 kesitli bilgisayarlı tomografi, 1,5 Tesla MR ile koroner ve DSA olmak üzere 2 anjiyo salonu bulunmaktadır. Hastanenin radyoloji bölümünde, kanser araştırmalarında ve kalp hastalıklarında canlı dokunun olup olmadığını araştıran PET CT cihazı da yer almaktadır.


Acıbadem Bursa Hastanesi bünyesindeki tüp bebek merkezinde dünyada uzun yıllardır çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere bir ümit ışıgı olan tüp bebek tedavileri de uygulanmaktadır. Acıbadem Bursa Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, tanı ve tedaviye yönelik hizmet vermektedir. Merkez, çocuk özlemi olan çiftlere yardımcı olmak üzere kurulmuş, bu konu ile ilgili her türlü hizmeti sağlayabilecek şekilde, günümüz teknolojisinin getirdiği tüm teknik donanım ve ekibe sahip olup, üremeye yardımcı bir tedavi merkezidir.

Acil durumlar için hastanede her an hazır bulundurulan helikopter pisti ve hava ambulansı sayesinde, farklı illerden gelen ve acil müdahaleye ihtiyaç duyan hastaların vakit kaybetmeden tedaviye alınması mümkün olmaktadır. 24 saat hizmet veren acil serviste; ayrı ayrı müdahale, yeniden canlandırma ve gözlem odaları bulunmaktadır. Acil serviste ayrıca; Bursa'nın bir sanayi kenti olması göz önünde bulundurularak, kimyasal ve nükleer yaralanmalar için özel bir dekontaminasyon odası mevcuttur. Bu odada kimyasal ve radyoaktif alanlara bulaşan hastalar dezenfekte edilerek arındırılmaktadır. Enfeksiyon şüphesiyle acile gelen hastalar için de özel olarak tasarlanmış bir izolasyon odası bulunmaktadır.


Hastanenin genel kapalı yoğun bakım sistemi ile hastalar, hasta mahremiyetini koruyacak şekilde, ayrı ve kapalı odalarda kalmaktadır. Gün ışıgı alan bölümler ve teknik alt yapısı en üst düzeyde olan odalar, yoğun bakım hastaları için ayrılmaktadır. Acibadem Bursa Hastanesi Yenidoğan Ünitesi'nde ise; 5 kuvöz, 7 açık yatak, 1 transport kuvöz, 7 solunum cihazı, 3 fototerapi (1 tanesi tünel fototerapi) cihazları ile 12 normal bebek yatağı bulunmaktadır.