20131001/40-zafer-plaza-524ab32e51bf9.jpg

Zafer Plaza

Şehreküstü Mahallesi Cemal Nadir Caddesi NO: 22-28 Osmangazi / BURSA - Osmangazi / Bursa 0224 225 39 00

info@zaferplaza.com.tr
  • Mekan Detayları
  • Harita
Zafer Plaza, hem Bursa'nın hem de Torunlar Grubu'nun ilk alışveriş ve yaşam merkezi projesi. İnşaatına 1999 yılında başlandı. AVM'nin asıl hacmini oluşturan büyük bölümü yer altında, böylece tarihi kent dokusunun içinde çağdaş bir mimari konsepti elde edildi. Projenin yer üstünde bulunan; omurgasının tam ortasındaki Piramit formu, AVM'nin en popüler simgesi.

Zafer Plaza'nın adı; yıllar önce AVM'nin bugün içinde bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Sıra Dükkanlar'ın yer aldığı Zafer Meydanı'nından geliyor. Bir anlamda bu bölgeye ait alışveriş kültürü, günümüzün formunu Zafer Plaza ile kazandı. Zafer Plaza aynı zamanda Bursa'nın tarihi alışveriş merkezleri olan Kapalı Çarşı ve Hanlar Bölgesi ile yan yana bulunmaktadır.

12 yıla bir çok başarı sığdırıldı. Perakendenin en önemli unsuru olan geniş marka karması; ilk kez Zafer Plaza ile kente taşındı. 2001 yılında "AMPD tarafından Yılın Alışveriş Merkezi" seçildi. Kentin kültürel ve sanatsal anlamda da merkezlerinden biri olan Zafer Plaza, AVM yatırımlarında farklılaştırılmış projelerle Türkiye'nin en saygın yatırımcıları arasında yer alan Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı için de bir okul, bir akademi vazifesi taşıdı.

2009 yılında hizmete giren ek alanlarla AVM içi kullanılabilir alan % 15 arttırıldı ve shopmixe yeni markalar ilave edildi. 120 seçkin mağazasıyla, kentin tam kalbinde hizmet veren; Bursa'nın ilk alışveriş ve yaşam merkezi Zafer Plaza, her ay 1 milyon dolaylarında kişi tarafından ziyaret ediliyor. Başka bir ifadeyle 2 milyon göz her ay Zafer Plaza'yı takip ediyor. Satın alma gücü yüksek, eğitimli, marka tercihi yapan grupların ağırlıklı olarak Zafer Plaza'yı tercih ettikleri bilinen bir gerçek.

Sadece otopark girişlerine bakıldığında bile her ay 250 bin aracın Zafer Plaza'ya giriş-çıkış yaptığı görülüyor. Zafer Plaza'nın kent merkezinde bulunması önemli bir avantaj. İlçeler bazında bakıldığında ise Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım'da yaşayanların homojenize biçimde Zafer Plaza alışkanlığını koruduğu ortaya çıkıyor.

İddialı ve güncelliğini koruyan marka karması, iki department store mağazasıyla Zafer Plaza, her dönem trendlerin merkezinde kalabilen bir alışveriş merkezi. Bu mağazalardan YKM sadece Zafer Plaza'da hizmet veriyor. Kentin en iddialı teknoloji market karması da yine Zafer Plaza'da. Ayrıca içinde estetik ve güzellik merkezi bulunan tek AVM...

Foodcourt katının açık alanlarındaki panoramik Bursa manzarasının bir eşi daha yok. Zafer Plaza'da her yıl sergi, söyleşi gibi 200'ün üzerinde etkinlik gerçekleştiriliyor. Bir eğlence parkı ile kentin en modern sinema komplekslerinden olan Cinetech Sinemaları yine Zafer Plaza'da hizmet veriyor...

Zafer Plaza, seçkin mağazaları kampanyalarıyla Bursa'nın öncelikli tercihi olmaya devam ediyor. 

Bu Mekandaki Kaçırdığınız etkinliklerden bazıları

Zafer Plaza geçmiş etkinlikleri